99,999% Индустриски Азот гас - Кина Кингдао индустрија Gastec

99,999% индустриска азотен гас

Краток опис:

99.999% Industrial Nitrogen Gas   Model nitrogen gas (nitrogen compressed) Molecular Formula N2 Flammable Limits Nonflammable UN No. UN1066 CAS No. 7727-37-9 EINECS No. 231-783-9 Hazardous class for transport 2.2 Transportation Label Nonflammable Gas Product Description Nitrogen Gas (N2) is a chemical element with symbol N and atomic number 7. On Earth, the element forms about 78% of Earth’s atmosphere and as such is the most abundant...


детали за производот

Тагови производ

99,999 % Индустриски азот  на гас  

модел

азотен гас (азот компресирани)

молекуларна Формула

N 2

запаливи Граници

Не запаливо

бр ОН

UN1066

CAS број

7727-37-9

EINECS број

231-783-9

Опасни класа за превоз

2.2

транспорт Етикета

nonflammable гас

Опис на производот

Азот гас (N2) е хемиски елемент со симбол N и атомски број 7. На Земјата, формите елемент околу 78% од атмосферата на Земјата и како таква е најзастапен uncombined елемент.

чистота азот ги нудиме:

заеднички чистота Чистота висока чистота Супер висока чистота
99,9% 99,99% 99,999% 99,9999%

М anufacture и употреба:

图片 1

Азот е широко се користат во индустријата на хемикалии, лекови, храна и пијалаци, стакло, цемент и вар, здравство, лаборатории и анализа, Електроника, Електроника, автомобилската индустрија и транспорт и други индустрии

Зошто може да се гарантира квалитетот на нашите производи:

Цилиндарот поминале инспекцијата на Стејт департментот.

Имаме напредни цилиндри опрема за ракување, еднократна греење да се отстрани влагата, вакуум и други work.So чистотата на гас на азот е 99,999% во цилиндарот.

притисок за полнење е sufficient.We го пополнување извештај за секој cylinder.This извештај ќе бидат испратени на клиентите, заедно со извештајот од испитувањето на гас.

Имаме мерна опрема прецизност, и вети дека секој цилиндар и гас ќе биде тест пред испораката.图片 2图片 3

гас цилиндри

Кориснички услуги:

Прилагодено волумен цилиндар

Боја по цилиндар

Прилагодено цилиндричен вентил

Ние можеме да снабдување многу стандардни цилиндри, како GB5099, ISO9809, Дот-3 AA, EN1964, Е, Килограми

Еве некои од нашите производи:

Бр Надворешен дијаметар капацитет капацитет гас дизајн Должина Тежина ВП ТП материјал
ММ V (L) (М3)  дебелина на ѕид приближно L приближно W MPa MPa
S (ММ) (ММ) (Килограм)
1 140 2.5 0,37 3.6 390 7 15 25 37 милиони
3.2 0,48 440 7.5
4.0 0,60 500 8.3
5,0 0,75 575 9.3
6.3 0,94 670 10,6
7.0 1,05 720 11,3
8.0 1.20 795 12,3
9.0 1,35 870 13,3
10,0 1,50 945 14,3
2 152 7 1.1 4 635 12 15 25 37 милиони
8 1.2 700 13
9 1.4 760 14
10 1.5 825 15
12 1.8 850 17
3 219 20 3.0 5,7 850 30 15 25 37 милиони
25 3.7 1000 35
32 4.8 1210 42
34 5.1 1270 44
36 5.4 1330 46
38 5,7 1390 48
40 6.0 1440 50
4 229 20 4.0 6.2 815 30,5 20 30 34CrMo4
25 5,0 950 35,75
32 6.4 1145 43,1
36 7.2 1255 47,3
38 7.6 1310 49,4
40 8.0 1365 51,5
45 9.0 1505 56,8
50 10,0 1640 62
5 232 20 6.0 8.6 860 46 30 45 34CrMo4
25 7.5 1010 53,5
32 9.6 1220 64
36 10,8 1280 70
38 11,4 1340 73
40 12,0 1400 76
45 13,5 1550 83
50 15.0 1700 87,5
6 267 50 7.5 6 1285 56 15 25 37 милиони
54 8.1 1365 60
56 8.4 1405 62
60 9 1485 66,5
63 9.45 1545 68
68 10,2 1645 73
70 10,5 1685 75
80 12 1850 84

图片 4图片 5图片 6图片 7


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Интернет разговор!