Најдобро продаваниот Бесшевни челични СО2 гас - Кина Кингдао индустрија Gastec

Најдобро продаваниот Бесшевни челични СО2 гас

Краток опис:

 Best-selling Seamless Steel CO2 Gas   Model Carbon dioxide Molecular Formula CO2 Flammable Limits Nonflammable UN No. UN1013 CAS No. 124-38-9 EINECS No. 204-696-9 Hazardous class for transport 2.2 Transportation Label Nonflammable Gas Product Description Carbon dioxide can be used as a protective gas welding, make wine, alkali industry, sugar industry, plastic foam industry. Dry ice can be used for artificial rain, stage smoke effects, food...


детали за производот

Тагови производ

 Најдобро продаваниот Бесшевни челични СО2 гас  

модел

Јаглерод диоксид

молекуларна Формула

СО2

запаливи Граници

Не запаливо

бр ОН

UN1013

CAS број

124-38-9

EINECS број

204-696-9

Опасни класа за превоз

2.2

транспорт Етикета

nonflammable гас

Опис на производот

Јаглерод диоксид може да се користи како заштитен гасно заварување, направи вино, алкално индустрија, шеќерната индустрија, пластична пена индустрија.

Сув мраз може да се користи за вештачки дожд, фаза чадот ефекти, прехранбената индустрија, храна специјални ефекти, сув мраз може да се користи за автомобили, бродови, авијација, простор и електроника индустрии.

чистота СО2 гас, ние обезбеди:

заеднички Чистота чистота храна одделение висока чистота
99,5% 99,7% 99,999%

Зошто може да се гарантира квалитетот на нашите производи:

Цилиндарот поминале инспекцијата на Стејт департментот.

Имаме напредни цилиндри опрема за ракување, еднократна греење да се отстрани влагата, вакуум и други work.So чистотата на гас СО2 е 99,999% во цилиндарот.

Имаме автоматско течност тежина пополнување полнење гас plant.The е sufficient.We го пополнување извештај за секој cylinder.This извештај ќе бидат испратени на клиентите, заедно со извештајот од испитувањето на гас.

Имаме мерна опрема прецизност, и вети дека секој цилиндар и гас ќе биде тест пред испораката.

图片 2图片 3

гас цилиндри

Кориснички услуги:

Прилагодено волумен цилиндар

Боја по цилиндар

Прилагодено цилиндричен вентил

Ние можеме да снабдување многу стандардни цилиндри, како GB5099, ISO9809, Дот-3 AA, EN1964, Е, Килограми

Еве некои од нашите производи:

Бр Надворешен дијаметар капацитет капацитет гас  дизајн должина  Тежина ВП ТП материјал
ММ V (L) (М3)  дебелина на ѕид приближно L приближно W MPa MPa
S (ММ) (ММ) (Килограм)
1 140 2.5  0,37  3.6 390 7 15 25 37 милиони
3.2  0,48 440 7.5
4.0  0,60  500 8.3
5,0  0,75 575 9.3
6.3  0,94  670 10,6
7.0  1,05 720 11,3
8.0  1.20  795 12,3
9.0  1,35 870 13,3
10,0  1,50  945 14,3
2 152 1.1  4 635 12 15 25 37 милиони
1.2  700 13
1.4  760 14
10  1.5  825 15
12  1.8  850 17
3 219 20  3.0  5,7 850 30 15 25 37 милиони
25  3.7  1000 35
32  4.8  1210 42
34  5.1  1270 44
36  5.4  1330 46
38  5,7  1390 48
40  6.0  1440 50
4 229 20 4.0  6.2 815 30,5 20 30 34CrMo4
25 5,0  950 35,75
32 6.4 1145 43,1
36 7.2 1255 47,3
38 7.6 1310 49,4
40 8.0  1365 51,5
45 9.0  1505 56,8
50 10,0  1640 62
5 232 20  6.0  8.6 860 46 30 45 34CrMo4
25  7.5  1010 53,5
32  9.6  1220 64
36  10,8  1280 70
38  11,4  1340 73
40  12,0  1400 76
45  13,5  1550 83
50  15.0  1700 87,5
6 267 50  7.5 6 1285 56 15 25 37 милиони
54  8.1 1365 60
56  8.4 1405 62
60  9 1485 66,5
63  9.45 1545 68
68  10,2 1645 73
70  10,5 1685 75
80  12 1850 84

图片 1图片 2图片 3图片 4图片 5

Нашите цилиндри Транспорт

图片 6


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Интернет разговор!