Фабрика за снабдување 13.4L еднократна хелиум резервоар - Кина Кингдао индустрија Gastec

Фабрика за снабдување 13.4L еднократна хелиум резервоар

Краток опис:

Factory Supply 13.4L Disposable Helium Tank Type EC-13 Gas volume 0.24M3 standard CE  DOT Water capacity 13.4L Test pressure 23bar Packing Carton weight 3.1kg Gas pressure 18bar Carton size 245*245*430MM 9’ Balloon filling 30-36PCS Gas purity 99.99% Usage Christmas,Wedding,Party,New Year,Birthday,Travel,etc. Product Description The 30LB helium balloon kit are just for small fuctions and limited number guests.This kit provide you with enough balloons to accent your party area and ...


детали за производот

Тагови производ

Фабрика за снабдување 13.4L за еднократна употреба хелиум резервоар

тип EC-13 волумен на гас 0.24M3 стандард CE ДОТ
капацитет на вода 13.4L притисок тест 23bar пакување Цртан
Тежина 3.1kg притисок на гасот 18bar картон големина 245 * 245 * 430MM
9 'полнење балон 30-36PCS чистота гас 99,99% користење Божиќ, Свадба, партија, Нова Година, роденден, Патување, итн.

图片 1

Опис на производот

На 30LB  helium balloon kit are just for small fuctions and limited number guests.This kit provide you with enough balloons to accent your party area and still a few left for guests who may be interested in taking one home.Kit includes 8.9 cubic foot disposable helium tank,which is enough 30pcs 9-inch latex balloons,an assortment of 30 set vibrant colored balloons and a spool of ribbon to use for attaching or for guests to hold balloons with.

Начин на употреба

图片 2

романтични ХЕЛИУМ

图片 3图片 4

 

нашата предност

  • Користени 99,999% хелиум гас да се пополни. (Повеќето фабрика користат 80% хелиум гас и 20% азот)
  • Пополнување притисок: 20bar. Статички притисок: поголема од 18bar
  • неисправни производи нема истекување filling.No (Ние ќе го надомести ако има)
  • Бесплатна наплаќаат: картон и телото резервоарот постер печатење

ФАБРИКА ЗА ЕМИСИЈА
图片 5

СЕРТИФИКАТИ

 

Најчесто поставувани прашања图片 6

1.Она се комплет хелиум резервоарот или пакет вклучува?

Хелиум резервоарот, хелиум гас, адаптер, картон, балон и лента (како барање).

2.Can да се добие бесплатен примерок од вас?

На cause.You може да се купи еден примерок од us.You може да се стави такса примерок одзема ако ги купите во серија квантитет.

3.What е количината за контејнер?

20'FCL: 1100PCS

40'HQ: 2600PCS

4.Does вашите производи може да се прилагоди?

Да, картон и телото резервоарот постер печатење врз основа на вашиот дизајн и бесплатно полнење.

Кооператив партнер

图片 7

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !