Индустриски кислород - Кина Кингдао индустрија Gastec

Индустриски кислород

Краток опис:

Industrial Oxygen Gas Model oxygen gas (oxygen compressed) Molecular Formula O2 Flammable Limits Combustion improver UN No. UN1072 CAS No. 7782-44-7 EINECS No. 231-956-9 Hazardous class for transport 2.2 Product Description Oxygen is manufactured by air separation.The purity is 99.5%.After the post-processing, manufacturing 99.99% purity oxygen. Oxygen gas purity we provide: Purity High purity Super high purity 99.5% 99.999% 99.9999%  Man...


детали за производот

Тагови производ

Индустриски кислород

модел

кислород гас (кислород компресирани)

молекуларна Формула

O 2

запаливи Граници

согорување подобрувач

бр ОН

UN1072

CAS број

7782-44-7

EINECS број

231-956-9

Опасни класа за превоз

2.2

Опис на производот

Кислород се произведени од страна на чистота на воздухот separation.The е 99,5% .По на пост-обработка, производство 99,99% кислород чистота.

чистота на кислород ги нудиме:

Чистота висока чистота Супер висока чистота
99,5% 99,999% 99,9999%

 М anufacture и употреба:

图片 2

Кислород се користи во медицината, сечење на метал и заварување, како оксиданс во ракетно гориво, и во вода treatment.Oxygen се користи во oxyacetylene заварување гори ацетилен со О2 да се произведе многу топла пламен. Во овој процес, дебел метал до 60 см е прв загрева со мала окси-ацетилен пламен, а потоа брзо се намали од страна на голем прилив на О2. 

Зошто може да се гарантира квалитетот на нашите производи:

Цилиндарот поминале инспекцијата на Стејт департментот.

 Имаме напредни цилиндри опрема за ракување, еднократна греење да се отстрани влагата, вакуум и други работа.Ние исто така, имаат гас очистување equipment.So чистотата на гас на кислород е 99,999% во цилиндарот.

притисок за полнење е sufficient.We го пополнување извештај за секој cylinder.This извештај ќе бидат испратени на клиентите, заедно со извештајот од испитувањето на гас.

 Имаме мерна опрема прецизност, и вети дека секој цилиндар и гас ќе биде тест пред испораката.

图片 3图片 4

гас цилиндри

Кориснички услуги:

Прилагодено волумен цилиндар

Боја по цилиндар

Прилагодено цилиндричен вентил 

Ние можеме да снабдување многу стандардни цилиндри, како GB5099, ISO9809, Дот-3 AA, EN1964, Е, Килограми

Еве некои од нашите производи:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бр

Надворешен дијаметар капацитет капацитет гас  дизајн должина  Тежина ВП ТП материјал
ММ V (L) (М3)  дебелина на ѕид приближно L приближно W MPa MPa
S (ММ) (ММ) (Килограм)
1 140 2.5  0,37  3.6 390 7 15 25 37 милиони
3.2  0,48 440 7.5
4.0  0,60  500 8.3
5,0  0,75 575 9.3
6.3  0,94  670 10,6
7.0  1,05 720 11,3
8.0  1.20  795 12,3
9.0  1,35 870 13,3
10,0  1,50  945 14,3
2 152 1.1  4 635 12 15 25 37 милиони
1.2  700 13
1.4  760 14
10  1.5  825 15
12  1.8  850 17
3 219 20  3.0  5,7 850 30 15 25 37 милиони
25  3.7  1000 35
32  4.8  1210 42
34  5.1  1270 44
36  5.4  1330 46
38  5,7  1390 48
40  6.0  1440 50
4 229 20 4.0  6.2 815 30,5 20 30 34CrMo4
25 5,0  950 35,75
32 6.4 1145 43,1
36 7.2 1255 47,3
38 7.6 1310 49,4
40 8.0  1365 51,5
45 9.0  1505 56,8
50 10,0  1640 62
5 232 20  6.0  8.6 860 46 30 45 34CrMo4
25  7.5  1010 53,5
32  9.6  1220 64
36  10,8  1280 70
38  11,4  1340 73
40  12,0  1400 76
45  13,5  1550 83
50  15.0  1700 87,5
6 267 50  7.5 6 1285 56 15 25 37 милиони
54  8.1 1365 60
56  8.4 1405 62
60  9 1485 66,5
63  9.45 1545 68
68  10,2 1645 73
70  10,5 1685 75
80  12 1850 84

图片 5图片 6图片 7图片 8

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Интернет разговор!