Gaz oksigjeni Industrial - Kina Qingdao Industry Gastec

Oxygen Gas industriale

Përshkrim i shkurtër:

Industrial Oxygen Gas Model oxygen gas (oxygen compressed) Molecular Formula O2 Flammable Limits Combustion improver UN No. UN1072 CAS No. 7782-44-7 EINECS No. 231-956-9 Hazardous class for transport 2.2 Product Description Oxygen is manufactured by air separation.The purity is 99.5%.After the post-processing, manufacturing 99.99% purity oxygen. Oxygen gas purity we provide: Purity High purity Super high purity 99.5% 99.999% 99.9999%  Man...


Detail Product

Produkt Tags

Oxygen Gas industriale

model

gaz oksigjen (oksigjen kompresuar)

Formula molekulare

O 2

Kufijtë ndezshme

praktikant djegie

Nr i OKB-së

UN1072

CAS No.

7782-44-7

EINECS No.

231-956-9

Klasa e rrezikshme për transport

2.2

përshkrim i produktit

Oxygen është prodhuar nga pastërtisë separation.The ajrit është 99.5% .Pas post-përpunimit, prodhimit 99,99% pastërti oksigjen.

pastërtia e gazit oksigjen ne ofrojmë:

pastërti pastërti të lartë pastërti të super të lartë
99,5% 99,999% 99,9999%

 M anufacture dhe përdorimi:

图片 2

Oxygen është përdorur në aplikimet mjekësore, prerjen e metalit dhe saldim, si një oxidizer në karburant raketash, dhe në treatment.Oxygen ujit është përdorur në oxyacetylene saldim acetilen djegur me O2 për të prodhuar një flakë shumë të nxehtë. Në këtë proces, metal deri në 60 cm e trashë është ndezur për herë të parë me një flakë të vogël oxy-acetilen dhe më pas prerë shpejt nga një rrjedhë e madhe e O2. 

Pse mund të garantojë cilësinë e produkteve tona:

Cilindër kaluar inspektimit të departamentit të shtetit.

 Ne kemi përparuar trajtimi cilindër pajisje, ngrohje një herë për të hequr lagështi, vakum dhe work.We tjera gjithashtu kanë pastrimit të gazit equipment.So pastërtia e gazit oksigjen është 99,999% në cilindër.

Presioni mbushjes është sufficient.We kanë plotësuar raportin për çdo cylinder.This raportoni do të dërgohet për të konsumatorit së bashku me raportin e testimit të gazit.

 Ne kemi saktësi testimin e pajisjeve, dhe premtoi çdo cilindër dhe gazit do të jetë testi para dorëzimit.

图片 3图片 4

Gas cilindër

shërbimit Customized:

Vëllimi Custom cilindër

ngjyra Custom cilindër

valvul Tipi cilindër 

Ne mund të ofrojë shumë cilindra standarde, të tilla si GB5099, ISO9809, DOT-3AA, EN1964, është, KGS

Këtu janë disa nga prodhimet tona:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jo.

Diameter i Jashtem kapacitet Kapaciteti Gas  dizajni gjatësi  peshë WP TP material
MM V (L) (M3)  trashësi muri përafërsisht L afërsisht W MPa MPa
S (MM) (MM) (Kg)
1 140 2.5  0,37  3.6 390 7 15 25 37 milion
3.2  0,48 440 7.5
4.0  0,60  500 8.3
5.0  0,75 575 9.3
6.3  0,94  670 10.6
7.0  1.05 720 11.3
8.0  1.20  795 12.3
9.0  1.35 870 13.3
10.0  1.50  945 14.3
2 152 1.1  4 635 12 15 25 37 milion
1.2  700 13
1.4  760 14
10  1.5  825 15
12  1.8  850 17
3 219 20  3.0  5.7 850 30 15 25 37 milion
25  3.7  1000 35
32  4.8  1210 42
34  5.1  1270 44
36  5.4  1330 46
38  5.7  1390 48
40  6.0  1440 50
4 229 20 4.0  6.2 815 30.5 20 30 34CrMo4
25 5.0  950 35,75
32 6.4 1145 43.1
36 7.2 1255 47.3
38 7.6 1310 49.4
40 8.0  1365 51.5
45 9.0  1505 56.8
50 10.0  1640 62
5 232 20  6.0  8.6 860 46 30 45 34CrMo4
25  7.5  1010 53.5
32  9.6  1220 64
36  10.8  1280 70
38  11.4  1340 73
40  12.0  1400 76
45  13.5  1550 83
50  15.0  1700 87.5
6 267 50  7.5 6 1285 56 15 25 37 milion
54  8.1 1365 60
56  8.4 1405 62
60  9 1485 66.5
63  9.45 1545 68
68  10.2 1645 73
70  10.5 1685 75
80  12 1850 84

图片 5图片 6图片 7图片 8

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • produkteve të përafërta

      WhatsApp Bisedë Online!